021-76250850 (09128499901 - 4)
info@faraz-compressor.com

دبی سنج FLM

METPOINT FLM

                      

از طریق تشخیص دقیق حجم جریان فعلی اجزای یک سیستم با روش مقرون به صرفه ای می تواند اندازه گیری شود و همچنین از طریق شناسایی سریع و صحیح بیش از حد ممکن مانند سرعت هوا که بیش از حد بالا یا اختلال در عملکرد می باشد. انتساب دقیق نسبت مصرف به مراحل تولید منحصر به فرد و همچنین فرصت برای ساخت وقایع مبتنی و تصمیمات اقتصادی را ارائه می دهد. علاوه بر این، این دستگاه اندازه گیری میزان دقیق هوای فشرده تلف شده که ناشی از وجود نشت می باشد را به وضوح نشان می دهد. یک عامل مهم اقتصادی دیگر این است که به عنوان کمپرسور سوم برای جبران خسارت هوا عمل می کند.  

METPOINT FLM Stationary – FS 109                

METPOINT BDL
مانیتور چند عملکردی و ذخیره ساز داده جهت ابزارهای اندازه گیری

امکانات و مزایا
 • دقت اندازه گیری بالا:ابزارهای اندازه گیری شاخصاً جهت کاربردهای هوای فشرده طراحی شده اند.
 • قابلیت اطمینان مستقل:سنجش قابل اطمینان که مستقل از دما و فشار که بدون نیاز به تنظیمات می باشد.
 • سیستم پکپارچه سازی آسان:ذخیره سازی کامل داده ها، قابلیت اتصال به شبکه، تمام راه حل های ثابت و متحرک با استفاده از دستگاه دارنده ی سیستم عامل و بسته های نرم افزاری در دسترس
 • صفحه نمایش بصری:نمایشگر چند عملکردی قابل استفاده و خواندن می باشد. همچنین این نمایشگر پورت های توسعه جهت سنسورها اضافی نیز تعبیه کرده است.
 • طراحی ماژولار:این محصول با وجود وسعت محدوده ای که در بازار مصرف دارد، هر قطعه آن به همراه برنامه کاربردی یکپارچه طراحی شده است.
نشانگر دبی سنج Metpoint BDL


 اصول عملکرد
سنسور حول محور یک الکترود بالا و پایین و یک لایه پلیمر متخلخل در بین آنها طراحی شده است (عکس بالا، سمت چپ). بسته به میزان فشار ذرات بخار آب تعداد بیشتر یا کمتری از مولکول های اب به لایه پلیمری متخلل نفوذ می کنند. در نتیجه ظرفیت سنسور تغییر می یاید و این تغییر به یک مقدار رطوبت و سپس نمایش داده تبدیل می شود.
اصل کالریمتری جهت اندازه گیری جریان به دو سنسور دما در تماس نزدیک با جریان اما به همراه عایق حرارتی با یکدیگر بستگی دارد. یکی از دو سنسور به طور مداوم گرم شده و اثر خنک کننده جریان هوا جهت نظارت بر سرعت جریان استفاده می شود.
 1. اندازه گیری نقطه ی شبنم با استفاده از سنسورهای پلیمری خازنی دقت اندازه گیری کاربران را F°9± بالا می برد.
 2. سنسورهای فشار از جنس فولاد ضد زنگ، تکنولوژی thin-film برای بالای 870 psig و فشار نسبی گازها و مایعات با دقت ≤5± %
 3. سنسور جریان استفاده شده در اندازه گیری کالیمتری (عکس بالا، سمت راست) محدوده جریان را از محدوده 12 تا 23.275 scfm با دقت 3± % تشخیص می دهد.
 4. گزینه های مختلف نظارت برای حل و فصل تمام نیازها در دسترس می باشد. همه ی آنها از آخرین تکنولوژی و پروتکل های ارتباطی جهت اتحاد آسان عناصر استفاده می کنند.
                                                       

دبی سنج DS-400 – اندازه گیری جریان هوای فشرده و گازها

هر کارخانه ای نیازمند هوای فشرده است، با این حال، اغلب به این موضوع توجه نمی شود که هوای فشرده یکی از انواع انرژی های گران قیمت است. بنابراین استفاده هوشمندانه جریان اندازه گیری DS-400 دارای پتانسیل عظیمی برای صرفه جویی در انرژی می باشد. در بسیاری از موارد کاربران به طور عمده در مرحله تولید کنسانتره انجام می دهند به طور مثال بر روی کمپرسورها. به منظور صرفه جویی انرژی در اغلب کمپرسورهای جدید، سیستم های کنترل و یا سیستم بازیابی گرما نصب شده است. جریان اندازه گیری شده توسط DS-400 شامل: ثبت نمودار DS-400 و جریان سنسور دستگاه دبی سنج VA-400


دبی سنج VA 400 – جریان سنسور هوای فشرده و گازها

دستگاه دبی سنج VA 400 برای اندازه گیری هوای فشرده و گازها در یک قاب ضخیم به همراه و یا بدون صفحه نمایش با جریان واقعی در دبی (m³/h) و شمارنده در متر مکعب (m³).

حتی در شرایط تحت فشار، دبی سنج VA 400 به وسیله یک شیر استاندارد 1/2″ نصب شده است. در طول مرحله نصب و پیاده سازی حلقه ایمنی از تخلیه کنترل نشده پروب که ممکن است با فشار عملیاتی ایجاد می شود جلوگیری می کند.

برای نصب و استقرار لوله های با قطر متفاوت، دستگاه VA 400 با طول های پروب متفاوت در دسترس می باشد:

120، 160، 220، 300 و 400 میلی متر

بنابراین سنسورهای جریان میتوانند به روی خطوط لوله با قطر داخلی 1/2″ به بالا سوار شوند. موقعیت دقیق این سنسور در وسط لوله با استفاده از مقیاس عمق حک شده بر روی آن به آن تعلق می گیرد. حداکثر عمق نصب به طول پروب های آن مربوط است. به طور مثال: VA 400 با طول پروب 220 میلی متر دارای عمق نصب حداکثر 220 میلی متر می باشد.


ویژگی های خاص سنسور جریان VA 400:

 • صفحه نمایشگر یکپارچه جهت نمایش m³/h و m³
 • مقیاس عمق جهت نصب و راه اندازی دقیق
 • قابل استفاده از 1/2″ الی 12″ (DP300)
 • نصب و راه اندازیتحت فشار آسان
 • .20 MA آنالوگ خروجی برای m³/h مربرطه m³/min
 • خروجی پالس برای m³
 • قطر داخلیقابل تنظیماز طریق صفحه کلید
 • مصرف شمارنده resettable


دبی سنج FLM 420

نقطه مستقیم استفاده شده در نمایش میتواند با دبی سنج FLM 420 تحت تاثیر قرار گیرد. برای افزایش هزینه های بهره وری و کنترل اندازه گیری مصرف مرکزی مورد نیاز است. اطلاعات مورد نیاز برای اسناد اقتصادی مربوطه و تجزیه و تحلیل با اندازه گیری غیرمتمرکز وابسته به مصرف نهایی ارانه شده است. به وسیله دستگاه دبی سنج FLM 420 شرکت بکو نقطه نظارت دقیق را ارائه می دهد. این دستگاه از گیاهان محافظت می کند، برای مثال، در برابر اضافه بار ممکن در نتیجه نرخ جریان بالا. تشخیص سریع عکس العمل نامناسب و همچنین تضمین نشتی آن. این دستگاه به عنوان یک واحد ready-to-fit تامین شده است. از جمله یک بخش اندازه گیری یکپارچه همراه با یک صفحه نمایشگر.