021-76250850 (09128499901 - 4)
info@faraz-compressor.com

نشت یاب - Leak Detector (LKD)

نشت یاب خطوط هوای فشرده

METPOINT LKD

این نشت یاب هر نشتی را به طور دقیق و با سرعت بالا تشخیص می دهد. علت جزئی که باعث ایجاد مشکلی بزرگ می شود. این نشتی کوچک موجود در خط هوای فشرده میتواند منجر به صرف هزینه ی بالا برای هوای فشرده شود. وجود نرخ نشتی 30 درصدی مورد نادری نیست. زمانی که قیمت حامل های انرژی افزایش پیدا می کنند مقدار قابل توجهی از پول باید صرف تولید هوای فشرده شود. دستگاه نشت یاب یک راه حل آسان و کوچک برای آن است تا از هدر رفت انرژی جلوگیری نماید. با استفاده از دستگاه نشت یاب LKD نشتی موجود در سیستم در زمان بسیار اندکی تشخیص داده می شود. لذا امکان حذف نقاط نشتی از سیستم تولید و توزیع هوای فشرده و صرفه جویی در مصرف برق تا میزان 30 درصد به راحتی امکان پذیر می باشد.وجود نشتی در سیستم هوای فشرده از جمله مشکلاتی است که به راحتی قابل رفع نیست چرا که تشخیص محل نشتی ها به خصوص در محل های پر سر و صدا کار دشواری است. از سوی دیگر، بی توجهی و عدم تشخیص دقیق نشتی موجب ایجاد خسارات مالی زیادی خواهد شد. دستگاه نشت یاب METPOINT® LKD با استفاده از امواج مافوق صوت قادر به تشخیص کوچکترین روزنه ها می باشد که در نتیجه با مصرف هزینه خیلی کم می توان بالاترین میزان صرفه جویی در مصرف انرژی را داشت.
 

نشت یاب metpoint lkd

دستگاه نشت یاب LD 400

دستگاه نشت یاب LD 400 نسخه پیشرفته و کامل نسخه ثابت پیشین (نشت یاب LD 300) می باشد. این دستگاه به تکنولوژی تصفیه سنسور مجهز گردیده و همچنین امر پشتیبانی آن در ردیابی نشت بهبود یافته است. به عبارت دیگر دستگاه نشت یاب LD 400 حتی کوچک ترین نشت ها در خط تولید هوای فشرده، گازها، خلاء و بخار گیاهان و یا حتی گیاهات تبریدی را از فاصله چند متری تشخیص می دهد.

اگر گازها از طریق نشت موجود در پایپینگ سیستم رها شود (به عنوان مثال اتصالات پیچ ها، فرسودگی ها و مانند آنها) صداهای مافوق صوت را تولید می کند. این بدین معنی است که دستگاه نشت یاب LD 400 حتی کوچکترین صداها که توسط گوش انسان قابل شنیدن نیست را از فاصله چند متری تشخیص می دهد. دستگاه نشت یاب LD 400 سیگنال های نامفهوم را به فرکانس قابل شناسایی تبدیل می کند. این بدین معناست که صداهای تولید شده از طریق هدفون های مناسب حتی در محیط بسیار شلوغ نیز قابل تشخیص می باشد.

با توجه به طراحی ویژه ترومپ های صوتی تمرکز بهتری روی اواج صوتی به دست می آید. این ترومپ های صوتی شبیه میکروفون هدایتی در زمان تداخل صداهای محیط عمل می کنند و مکان دقیق نشتی را حتی در مکان های غیر قابل دسترس تشخیص می دهد.

دستگاه نشت یاب LD 300

اگر گازها از طریق نشت ها رها شوند صدای مافوق صوتی تولید می کند. دستگاه نشت می تواند صداهای مافوق صوت را حتی از فاصله دور تشخیص دهد. دستگاه نشت یاب LD 300 سیگنال های نامفهوم را به فرکانسی قابل تشخیص از طریق هدفون ها تبدیل می کند. در سیستم هایی که تحت فشار نیستند می توان از یک مولد اولتراسونیک که سفر سیگنال از طریق کوچکترین دهانه را نشان میدهد استفاده کرد.

وجود نشتی در سیستم هوای فشرده موجب افت فشار و در نتیجه باعث مصرف انرژی بیشتر می شود. به طور کلی نشتی ها در انتهای خطوط تولید در لوله ها، اتصالات، اجزای تعمیر و نگهداری و همچنین کوپلینگ های ایجاد میشوند.

همانطور که هوا فشرده می شود، مولکول های گاز باعث ایجاد اصطکاک در امتداد دیوار لوله می شوند. این اصطکاک به نوبه خود باعث ایجاد نویز در محدوده فرکانس اولتراسونیک می شود. METPOINT LKD این سر و صدا را تشخیص می دهد و آن را به سیگنال های شنیداری و بصری تبدیل می کند. این دستگاه همانطور که نویز در محدوده فرکانس نشت گاز را شناسایی می کند، قابل استفاده حتی در محیط های پر سر و صدا نیز خواهد بود.