021-76250850 (09128499901 - 4)
info@faraz-compressor.com

درباره ی فرازکمپرسور


1382
شرکت فراز فعالیت خود را جهت رسیدن به دو هدف اصلی که ارائه خدمات آموزشی مهندسی و راه حل های تکنیکی بود، توسط آقای مهدی صفری یزد، آغاز کرد. با علم به نقش حیاتی کمپرسورهای هوا در اکثر صنایع و همچنین برخی تجهیزات خاص، شرکت فراز تمرکز اصلی خود را بر روی کمپرسورهای هوا و ابزارهای دقیق اندازه گیری توسط یک واحد کارآمد و سازمان یافته مهندسی فروش، قرار داد.
1383
با افزایش و گسترش سهم بازار فراز در سراسر کشور و منطقه، استراتژی آموزشی شرکت بیشتر مورد توجه قرار گرفت. از این رو دانشگاه علمی-کاربردی فراز با هدف ارائه دوره های مختلف عملی و آموزش ضمن خدمت و از بین بردن فاصله موجود بین تحصیلات دانشگاهی و آموزش های عملی که نهایتا منجر به ارتقا سطح مهارت تکنسین ها در صنایع مرتبط می شود را تاسیس نمود.
1385
شرکت فراز بصورت روزافزون در حال گسترش و توسعه در زمینه میزان سرمایه و اعتبار اجتماعی در بین تولید کنندگان و همچنین ارتقا سطح مهارت و دانش فنی نیروی انسانی در درون سازمان بوده است. عامل اصلی این موفقیت تحقق برنامه ها و شیوه های مدیریتی از آغاز پیش بینی شده شرکت فراز بود.
1387
در این سال فراز تبدیل به شرکتی به نام فرازکمپرسور(spin off) و با دانش فنی مستقل، با ارائه فعالیت های حرفه ای و تخصصی مربوط به کمپرسورهای هوا  و مولدهای اکسیژن و نیتروژن شد و بازار فروش خود را به کشورهای فارسی زبان منطقه چون افغانستان، تاجیکستان و ایران گسترش داد.
1389
شرکت فراز کمپرسور، نماینده انحصاری و شریک تجاری شرکت های سرشناس اروپایی مانندBEKO Technology GmbH ، BERG Kompressoren GmbH،  Inmatec GmbH وRenner kompressren GmbH  شد.
این امر مساله ای بود که باعث رشد سریع و شناخته شدن در میان بسیاری از صنایع درون کشور گردید که به واقع باعث انتقال دانش فنی و تکنولوژی های روز اروپا به شرکت فراز کمپرسور گردید.
1391
فراز کمپرسور توسط معاونت علمی فناوری رئیس جمهور ایران به عنوان شرکت دانش محور شناخته شد و این امکان را پیدا کرد که دفتر خود را به پارک علمی و فناوری پردیس منتقل نماید. همراه با این تحول آغاز طراحی و نصب پلنت های عظیم تولید اکسیژن و نیتروژن در ایران در همین سال به انجام رسید.
1394
با توجه به توافقات بین المللی، شرکت فراز کمپرسور توانست قرارداد رسمی  انتقال تکنولوژی را با شرکت Inmatec GmbH آلمان منعقد نماید. توسعه مرکز آموزشهای تخصصی فراز کمپرسور با نام فراز آکادمی در محل پارک فن آوری پردیس از دیگر رویدادهای مهم در جهت کسب رضایت مشتریان بود.
1395
طراحی و ساخت بزرگترین پکیج تولید اکسیژن به روش PSA در خاورمیانه با خلوص 95% برای کارخانه تولید شیشه کریستال که از مزیتهای این سیستم گارانتی کیفیت خلوص اکسیژن برای مدت 10 سال و بازگشت سرمایه گذاری انجام شده در کمتر از 14 ماه برای مشتری بوده است .
1397
احداث و بهره برداری از ساختمان هوشمند و منحصر به فرد فرازکمپرسور در پارک فن آوری پردیس یک جهش بزرگی را در فعالیت های شرکت رقم زد که افتتاح رسمی این ساختمان معظم توسط وزیر امور خارجه آقای دکتر ظریف صورت پذیرفت.

1398
طراحی، مهندسی، تامین و راه اندازی 30 امین پلنت تولید هوای فشرده اویل فری ( بدون روغن ) در یکی از شرکت های بزرگ داروسازی ایران. شرکت فراز کمپرسور علی رغم رفرنس های ارزشمند خود در صنایع مختلف تولیدی از جمله غذا، نوشیدنی ها، نفت و گاز، پتروشیمی ها توانسته است گامهای ارزشمندی در بخش تامین هوای فشرده پاک و عاری از روغن صنایع بسیار حساس و استراتژیک دارویی کشور داشته باشد. در این راستا 30 امین کارخانه ی تولید داروهای انسانی توسط شرکت فرازکمپرسور  با توجه به لحاظ استانداردهای سختگیرانه ی دارویی، مجهز به کمپرسورخانه ای کامل شامل کمپرسورهای اویل فری و فیلتر ها و درایر های مربوطه گردید.