021-76250850 (09128499901 - 4)
info@faraz-compressor.com

شرایط گارانتی

شرایط گارانتی انواع مختلف کمپرسور:

مصرف کننده گرامی به موارد زیر که جزء لاینفک گارانتی می باشد دقت ویژه نمایید. بدیهی است عدم رعایت هر یک از نکات زیر محصول را از گارانتی خارج نموده و شرکت مسئولیتی را در قبال آن نخواهد پذیرفت.

 • ابتدا می بایست بعد از تهیه دستگاه دفترچه راهنمای نصب، راه اندازی و استفاده کاربر از کمپرسور را با مراجعه به سایت faraz-compressor.com بخش دانلودها، دفترچه راهنمای تجهیزات, تهیه و مطالعه نموده ، تا در هنگام آموزش بتوانید سوالات احتمالی خود را مطرح نمایید.
 • محل تحویل دستگاه درب انبار مرکزی شرکت می باشد و خریدار باید یا خود و یا نماینده قانونی خود را جهت تایید سلامت ظاهری دستگاه (آکبند بودن، نداشتن شکستگی و یا هر عیب ظاهری دیگر) و تحویل آن و انتقال به محل مورد نظر حضور بهم رساند.
 • هزینه حمل و نقل از درب انبار شرکت فرازکمپرسور به عهده خریدار می باشد. ( اما هزینه ی حمل و نقل و ارسال کلیه ی خرید های آنلاین به صورت رایگان می باشد)
 • هنگامی که خریدار آماده نصب و راه اندازی دستگاه در محل مورد نظر خود بود می بایست به سایت faraz-compressor.com مراجعه کرده و در بخش خدمات پس از فروش فرم درخواست نصب و گارانتی را تکمیل نموده و با زدن عبارت ثبت و ارسال اطلاعات آن را به واحد مربوطه ارسال نمایید. لطفا توجه داشته باشید که 
 • در صورتی كه راه اندازی و يا نظارت توسط پرسنل این شرکت انجام نگیرند، دستگاه ها از گارانتی خارج خواهند شد. 
 • هزینه نصب رایگان بوده و فقط هزینه ایاب و ذهاب واقامت به عهده خریدار می باشد.
 • در دوران گارانتی هرگونه جابجايی يا تعميرات می بايست با نظارت و هماهنگی شركت فراز کمپرسور انجام
  پذيرد در غير اين صورت تمامی مسوليت ها متوجه خريدار می گردد.
 • اعزام تکنسین جهت نصب وراه اندازی در تهران حداکثر 48 ساعت و در شهرستان ها 72ساعت خواهد بود.
 • در زمان گارانتی خریدار از یک نوبت بازدید سالیانه تجهیزات به صورت رایگان برخوردار می باشد. 
 • تا آمدن تکنسین شرکت نمی بایست درب دستگاه به هیچ عنوان توسط هیچ شخص و یا اشخاصی دیگری باز گردد در غیر اینصورت دستگاه از گارانتی خارج می گردد.
 • جهت نظافت ظاهری دستگاه حتما از پارچه نرم آغشته به الکل سفید استفاده شود (هیچ نوع مواد ضد عفونی کننده پیشنهاد نمی شود) در صورت مشاهده خلاف این دستورالعمل شرکت هیچگونه مسئولیتی را در قبال آن بعهده نخواهد پذیرفت.
 • در صورت خرابی تجهیزات و نیاز به خدمات حتما باید از تکنسین های مورد تایید شرکت استفاده شود در غیر این صورت دستگاه در زمان گارانتی از گارانتی خارج ودر زمان غیر گارانتی شرکت هیچ مسئولیتی را در قبال آن برعهده نخواهد گرفت
 • در صورتی که دستگاه های ارایه شده توسط این شرکت از فرد یا شرکتی غیر از شرکت فراز کمپرسور خریداری شده باشند، هرگونه خدماتی از تعهد این شرکت خارج می گردد.
 • در صورت بروز هر گونه مشکل ناشی از حوادث از قبیل زلزله، آتش، سیل، نشت گاز در محیط و یا هرگونه حوادث از این قبیل باشد، مسولیتی برای شرکت فراز کمپرسور در پی نخواهد داشت.
 • از قرارگرفتن دستگاه در نور مستقیم خورشید به مدت طولانی ( بیش از ۲ ساعت) جدا جلوگیری به عمل آورید.
 • کلیه تجهیزات این شرکت دارای ۲ سال یا ۵۰۰۰ ساعت گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش می باشد. این خدمات شامل تهیه و تامین قطعات و لوازم مصرفی، ارسال تکنسین های آموزش دیده و مجرب جهت تعمیرات   می باشد.
 • تعمبرات و تعویص قطعات کمپرسور خارج از گارانتی طبق تعرفه های مصوب می باشد.

الزامات گارانتي و شرايط استاندارد نصب و راه اندازي ( FC 22 - FC200 )

رعايت و توجه دقيق به استانداردها و الزامات نصب و راه اندازي كمپرسورهای آلمانی فراز کمپرسور اهميت بسیاری دارد.

لذا عدم رعايت موارد مشروح ذيل و عدم استانداردسازی مناسب باعث ميشود دستگاه از گارانتی خارج گردد.

 1. فوندانسيون : بايستی كف محوطه از نوع صنعتی و متناسب با وزن كمپرسور باشد.
 2. محل استقرار : فضای كافی در اطراف دستگاهها جهت انجام تعميرات در نظر گرفته شود. همچنين كفشو جهت شستشو و تخليه آب درین در كف سالن پيش بينی شود. مواكدا توصيه می گردد که از نصب كمپرسور در اتاقهای كوچك يا سكوهای مرتفع جدا خودداری شود.
 3. شرايط محيطی : محيط نصب می بايست عاری از هرگونه گرد و خاک و ذرات معلق در هوا و همچنين پرزها و الياف صنعتی باشد.
 4. فضای مناسب : بايست متناسب با هوای مورد نياز مكش كمپرسور باشد.
 5. چيدمان : ترتيب قرار گرفتن كمپرسورها و تجهيزات آماده سازی هوای فشرده طبق نقشه چيدمان ارائه شده در ذيل صورت پذيرد. 
 6. مجاری هوا : كمپرسورخانه می بايست دارای دو دريچه (به مساحت هر كدام حداقل 2 متر مربع باشد كه يكی در بالا و جهت خروج هوای گرم و ديگری در پائين و برای مكش هوای مناسب) باشد.
 7. شیوه خروج هوای گرم : ترجيحا هوای خروجی می بايست توسط يك كانال حداكثر با يك خم به خارج از اتاق هدايت شود. (حداقل مساحت دريچه اين كانال 1 متر مربع و طول آن نبايد از 4 متر بيشتر شود).
 8. دمای محيط : دمای محيط كاركرد كمپرسور در فصول مختلف سال می بايست متعادل و حداقل 3 درجه سانتیگراد و حداكثر 40 درجه سانتیگراد باشد.
 9. ولتا‍ژ شبكه : ولتاژ شبكه بايستی 380 ولت AC و بدون نوسان بوده و جريان نيز بايستی مناسب با توان دستگاه باشد. لازم بذكر است ايرادات ناشی از نوسانات برقی شامل گارانتی نخواهد بود.

10-  سايز لوله ها و اتصالات : سايز لوله ها مناسب ظرفيت كمپرسور و حتی المقدور از كوتاهترين مسير جهت لوله كشی استفاده شود و از اتصالاتی كه باعث افت فشار در مسير می شوند حداقل استفاده شود. 

11-  نوع و جنس لوله و اتصالات : نوع و جنس لوله های مصرفی دارای كلاس و گريد استاندارد باشند. (مناسب ترين اين لوله های مانيسمان، بدون درز است).

12-  نحوه قرار گرفتن شير OFF – ON : در ابتدای خط خروجی كمپرسور مهره ماسوره يا فلنج و پس از آن شير دستی ON-OFFنصب گردد.

13 – نحوه ارتباط لوله و اتصالات به كمپرسور : هرگز اتصالات و لوله ها بخصوص اتصالات خط اصلی به كمپرسور تحت فشار بسته نشود و كمپرسور به هيچ وجه تحت فشار لوله ها قرار نگرفته باشد.

14 – آب بندی فلنج ها و اتصالات : واشرهای مصرفی جهت آب بندی فلنج ها از نوع مرغوب و اندازه آن مناسب انتخاب گردد، لوله ها به صورت صحيح و اصولی با پايه مناسب نگهداری شوند.

15 – مسيرهای تخليه آب : مسير آب تخليه شده از تله آبگيرها اتو درين و درايرها به خارج از سالن و داخل فاضلاب لوله كشی شوند. از آزاد گذاشتن مسيرهای تخليه آب به داخل سالن خودداری شود.

16 – نصب تجهيزات ابزار دقيق : در زمان نصب تجهيزات ابزار دقيق نظير فشار سنج و سوپاپ اطمينان روی مخازن و خط لوله دقت شود كه به تجهيزات آسيبی وارد نشود و وضعيت نصب آن در حالتی انجام شود كه قابل دسترسی و رويت باشند.

17 – كابل تغذيه : سايز كابل طبق آمپر مجاز الكتروموتور دستگاه در نظر گرفته شود. 

18  – نصب مخزن : مخزن بصورتی نصب شود كه Manhole  آن جهت داخل شدن برای بازديد قابل دسترسی باشد. ورودی هوای فشرده به مخزن در قسمت پايين و خروجی هوای فشرده از مخزن در قسمت بالا در نظر گرفته شود.