پنج مورد که باید درباره اتاق کمپرسور در نظر گرفت:

اگر چه اکثرکمپرسورهای هوا و کلیه لوازم جانبی میتواند به صورت بسته های کاملا یکپارچه خریداری شوند ، اما لازم است به یاد داشته باشید که روش و محل نصب، ممکن است تاثیرات قابل توجهی در عملکرد کمپرسور داشته باشد

1- داشتن مکان اختصاصی و متمرکز نزدیک به محل استفاده  

صرف نظر از صنعت کاربرد، سعی کنید سیستم هوای فشرده را در یک مکان مشخص ومتمرکز قرار دهید. در نتیحه از مزایای بهره برداری اقتصادی آن بهرمند شوید.  نصب هوای فشرده در مکان مناسب با طراحی بهتر، موجب  کنترل صدا و محافظت از دسترسی های غیر مجاز میگردد. در مکانی که تجهیزات هوای فشرده شده در آن واقع شده است، بهترین روش برای جلوگیری از افت فشار، استفاده از یک حلقه اصلی میباشد. نصب در یک کارگاه یا انبار نزدیک به محل مصرف ، موجب صرفه جویی در فضا و مصرف انرژی به دلیل افت فشار و اجرای لوله کشی کمتر میگردد . همچنین میتوان بازیابی انرژی از طریق هوای خنک کننده ، به عنوان مثال روغن را فراهم کرد. در صورت محدود بودن  فضا، باید کمپرسور را در مکانی قرار داد که شرایط آب و هوایی به آن آسیبی وارد نکند . از پایه های مناسب برای ورود حداقل گرد و غبار و مواد قابل اشتعال استفاده کرد و شرایط ایمنی را در نظر گرفت. به طور معمول برای راه اندازی اتاق کمپرسور، فقط یک کف صاف با ظرفیت تحمل وزن، مورد نیاز است. در بیشتر موارد ، لرزش تجهیزات در نظر گرفته میشود . برای اتاق کمپرسور باید از بتونی استفاده کرد که امکان تمیز کردن کف و فراهم کردن پایه برای نصب سیستم های جدید وجود داشته باشد.

2- ایجاد فضای کافی و نزدیک به تجهیزات

اصولا برای تاسیسات بزرگ با لوله کشی طولانی ، برای مسیر یابی بهینه، سیستم توزیع قرار میگیرد. اطمینان حاصل شود که فضای کافی برای دسترسی آسان و سرویس و نگهداری وجود داشته باشد. سعی کنید که نصب را در نزدیکی تجهیزات تکمیلی تاسیسات مانند: پمپ ها ، فن ها یا حتی اتاق دیگ بخار قرار دهید و همچنین از ارتفاع ، جهت بالا بردن اجزای سنگین کمپرسور ، مانند موتور، اطمینان حاصل نمایید. بهتر است در یک اتاق کمپرسور ایده ال،  فضای کافی برای نصب یک کمپرسور اضافه جهت استفاده در آینده وجود داشته باشد. همچینین ایجاد مسیر برای کنترل میعانات خروجی کمپرسورها، کولرهای هوایی وخشک کن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. در نتیجه مقررات محلی برای رفع این مشکلات در نظر بگیرید.

3- اطمینان از هوای پاک وتمیز

برای کارایی بهتر و بدون مشکل کمپرسور، باید هوای ورودی تمیز و عاری از هر گونه آلودگی جامد و گاز باشد. وجود ذرات گرد و غبار و خاک باعث فرسودگی میگردد. گازها میتوانند آسیب های جدی  به دستگاه وارد کند. کمپرسور با وجود اینکه باید در یک محفظه مناسب برای کاهش صدا قرار گیرد باید در محلی که در آن هوای ورودی تا حد امکان تمیز باشد قرار بگیرد. گازهای حاصل از وسیله نقلیه میتواند آسیب زننده باشد. در این صورت باید از فیلترهای سیلیکونی ویا فیلترهای چرخشی استفاده شود. فیلترهای چرخشی در مکان هایی نصب میشوند که هوای اطراف آن دارای گردوغبار فراوانی باشد. برای استفاده از هوای خنک، در صورت امکان مسیر هوای ورودی باید طوری انتخاب شود که در سایه باشد.

4 - ایجاد تهویه مناسب برای اتاق کمپرسور

از آنجا که کمپرسورها گرما تولید میکنند، ایجاد تهویه کافی در اتاق کمپرسور بسیار میتواند حیاتی باشد. تهویه هوا باید از قسمت بیرون ساختمان با سرعت حداکثر  4متر بر ثانیه،ترجیحا بدون  مجرای باز انجام شود و در صورت امکان، ورودی از سمت شمال قرار گیرد تا در ماه های گرمتر سال، هوای ورودی خنک تری وارد اتاق کمپرسور شود. فن های کنترل کننده دما بهتر است در بالاترین نقطه روی دیوار قرار بگیرند. بهتر است برای انتخاب روش های تهویه از یک متخصص مشورت گرفته شود.بسیاری از تاسیسات خوب با روش های خنک کننده نادرست از بین رفته اند.

5- رعایت مقررات ایمنی و بهداشتی

مزاحمت ناشی از سرو صدا و تهویه نامناسب و خروجی میعانات ، از خطرات محیط محسوب میگردد . قرار گرفتن در معرض گردو غبار یا مواد قابل اشتعال باید در نظر گرفته شود. اگر کمپرسور در منطقه ای از ساختمان واقع شده باشد که برای اهداف دیگری است و یا در نزدیکی کارمندان که وظایف دیگری را انجام میدهند قرار گرفته باشد، باید به سلامتی و ایمنی آن ها و همچنین دسترسی به خدمات مورد توجه قرار گرفته شود. به منظور اطمینان از کارایی مطلوب تجهیزات کمپرسور ،به عنوان یک بخش اساسی در فرایند تولید است که هنگام طراحی نصب یک کمپرسور تمام این ملاحظات باید در نظر گرفته شود.


افزایش راندمان کمپرسور 

یکی از بزرگترین هزینه ها برای تولیدکنندگان در بخش صنعت، هزینه تولید هوای فشرده میباشد.بنابراین دغدغه ی مهم مدیران در این بخش، کاهش هزینه های تولید هوای فشرده میباشد.به طور کلی میتوان گفت 12 الی 40 درصد هزینه انرژی یک تاسیسات مربوط به نصب هوای فشرده آن مجموعه میباشد.برای کاهش این هزینه و افزایش راندمان هوای فشرده با صرفه جویی، میتوان به مواردی از جمله حذف نشتی و ممیزی هوا ، کاهش باند فشار و کاهش ساعت کار اشاره کرد که بهترین راه حل برای کاهش مصرف انرژی میباشد.اما اقدامات تاثیرگذارتری در راستای افزایش راندمان کمپرسور و کاهش هزینه ها وجود دارد از جمله:

1- بازیابی حرارت کمپرسور

بازیابی هوای گرم خارج شده از کمپرسورهای هوا میتواند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی باشد.در صورتی که بدون بازیابی، این گرما از طریق سیستم خنک کننده و در هوای ازاد از بین میرود. البته میزان انرژی الکتریکی قابل بازیافت بستگی به اندازه کمپرسور و ساعت کارکرد دارد.کمپرسورهای اویل اینجکت تا 70 درصد و کمپرسورهای اویل فری آب خنک تا 94 درصد این امکان را دارا میباشند.در نتیجه با استفاده از بازیابی این گرمای از دست رفته میتوان در خرید انرژی برای گرم کردن آب و فضای محیط صرفه جویی کرد.

2- اطمینان از اندازه گیری دقیق تجهیزات هوای فشرده 

انتخاب اشتباه در کمپرسور به دلیل اتلاف انرژی میتواند باعث مشکل تولید و افزایش هزینه ها گردد.در هنگام انتخاب کمپرسور ، مشخص کردن نکات زیر حائز اهمیت میباشد.

1-هدف و برنامه

2-مقدار نیاز هوای فشرده

3-حداقل فشار مورد نیاز تجهیزات

4-مقدار نیاز به هوای خشک و تمیز

5- مقدار استفاده از کمپرسور در سال

6-تعداد شیفت کار در روز

پس از مشخص نمودن این نکات میتوان کمپرسور را بر اساس هزینه اولیه و حتی با کمترین هزینه چرخه عمر انتخاب نمود.

3- بروز بودن فناوری کمپرسور

کمپرسورها سرمایه گذاری طولانی مدت هستند که نقش مهمی در تجارت ایفا میکنند.معمولا کارخانه ها هر 7 الی 10 سال کمپرسورهای خود را تغییر میدهند. این بدین معنی میباشد که هزینه اولیه سرمایه بخشی از هزینه کمپرسور است.70درصد هزینه چرخه عمر کمپرسور هوا به میزان مصرف انرژی آن کاهش میابد.تعویض و بروز رسانی کمپرسور طبق فناوری روز میتواند مصرف انرژی را تا یک چهارم کاهش دهد.هزینه تعویض کمپرسور قدیمی و نا کارآمد با یک کمپرسور جدید همراه با کنترل ها و موتورهای کارآمد باعث صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی میگردد.بنابراین برای رسیدن به این هدف مهم باید کمپرسور با فناوری بروز داشت.برای تعویض قطعات کمپرسور به شرکت ارائه دهنده خدمات کمپرسور مراجعه نمایید.به عنوان مثال، نوع کنترل الکترونیک به شما این امکان را میدهد که از پیشرفته ترین مدیریت کنترل کمپرسور با راندمان بالا بهرمند شوید.

4- انتخاب  کمپرسور مناسب

بسیاری از صنایع غذایی، آشامیدنی، الکترونیکی،خودروسازی،نساجی و دارویی به هوای بدون روغن نیاز دارند. (اغلب با کلاس صفر شده مشخص میشوند).کمپرسورهای عاری از روغن (oil free) به جلوگیری از خرید روغن و فیلتر های گران قیمت ، کم کردن هزینه جذب روغن و کم کردن انرژی در افت گاز و فیلترها در صنایع غذایی کمک میکنند

5- استفاده از درایو کنترل سرعت  VSD

اکثر فرآیند ها نیاز به مقادیرمختلف در دوره های مختلف دارند.این بدین معنی است که کمپرسوردر مدت زمان طولانی وبا کم کاری یا بیکار بودن و در نتیجه به دلیل عدم تولید هوای فشرده خاموش میگردد.در صورت استفاده از کمپرسور با سرعت ثابت نسبت به کمپرسورهایی با سرعت متغیر می توان تا 35 درصد در انرژی صرفه جویی کرد.در ضمن به یاد داشته باشید که بهترین روش برای مراقبت از سیستم های هوای فشرده، سرمایه گذاری بر نگهداری منظم است.